Tytuvėnų regioninis parkas

 

 

Apie parką

Tytuvėnų regioninis parkas įkurtas 1992 m. siekiant išsaugoti kalvotą, pelkėtą, ežeringą apylinkių kraštovaizdį, senovinius Šiluvos ir Tytuvėnų urbanistinius paminklus, savitą gamtą bei kultūros paveldo vertybes.

Regioninio parko teritorija išsidėsčiusi Kelmės, Raseinių ir Radviliškio rajonų sandūroje. Beveik 60 % parko teritorijos užima draustiniai: teritorijos, kuriose apsaugos režimas yra sugriežtintas. Sunkiai įžengiamiems, pelkėtiems miškams apsaugoti įsteigtas Užpelkių gamtinis rezervatas.

Dviračių trasa

Aplink Giliaus ir Bridvaišio ežerus nutiesta 13,5 km ilgio dviračių trasa, kuria važiuojant galima pamatyti gražiausius apylinkių kraštovaizdžius, susipažinti su įdomiais lankomais objektais, apylinkes apžvelgti nuo bokšto.

Aplink Giliaus ežerą įrengtas pažintinis takas, keliaujantiems atveriantis savitą paežerių gamtą. Ypač daug lankytojų sulaukia Tytuvėnų bažnyčios vienuolyno ansamblis ir Šiluva – Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo vieta.

Kraštovaizdis

Unikalus kraštovaizdis, gaivus ežerų vanduo bei apylinkių istoriją menantys kultūros objektai sudomins tiek aktyvaus, tiek pasyvaus poilsio mėgėjus. Skaidrus ežerų vanduo, kur galima vėją gaudyti burlente, paplaukioti valtimis ar vandens dviračiais ar, nutaikius dienelę, ramiai pažvejoti. Po apylinkes pasižvalgyti galima ir pėsčiomis, ir dviračiais, ir automobiliu.

Maršrutai ir ekskursijos

Tytuvėnų regioninio parko direkcija lankytojams rekomenduoja įvairias pažintines ekskursijas, teikia gido paslaugas:

1. Tytuvėnų dviračių trasa. Jos ilgis 13,5 km. Trasos ilgis aplink Giliaus ežerą 5 km, o aplink Bridvaišį 6,5 km. Tytuvėnų miesto gatvėmis trasa vingiuoja apie 2 km. Keliaujant galima susipažinti su svarbiausiais Tytuvėnų krašto kultūros ir gamtos objektais bei pasigrožėti vaizdingomis krašto apylinkėmis.

2. Giliaus ežero pažintinis takas. Su Giliaus ežeru ir pakrantėmis susipažinsite keliaudami 3,3 km ilgio pažintiniu taku. Trumpo poilsio pakvies įrengti Giliaus ežero pliažai ir atokvėpio vietos. Keliaujant pažintiniu taku plačiau susipažinti su ežero gyvūnijos ir augalijos įvairove padės informaciniai stendai. Nuo apžvalgos bokštelio atsiveria vaizdas į ežerą bei unikalią „kabančią“ pelkę.

3. Susipažinimo su parku maršrutas. Kelias vingiuoja pro Tytuvėnų ir Šiluvos miestelius, siekia senąsias Roglaičių kaimo kapines, Akmenės bei Rinkšelių akmenis, buvusią Pašakarnio dvaro sodybą ir pro Kokmaniškės kalną sugrįžta atgal į Tytuvėnų miestelį. Bendras trasos ilgis – 28 km. Tai puiki galimybė susipažinti su miesteliais, apylinkių kraštovaizdžiu. Pakilę ant Kokmaniškės kalno ir užkopę į apžvalgos bokštą, galėsite pasigėrėti apylinkių vaizdais.

4. Maršrutas automobiliais ir pėsčiomis po Tytuvėnų miestelį ir jo apylinkes (tiems, kas nori greitai ir daug pamatyti). Keliaudami šiuo maršrutu, kuris trunka apie 2 valandas, trumpai susipažinsite su Giliaus ežero pažintiniame take esančiomis gamtos vertybėmis, Apušio ežeru, Miško muziejumi, Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansambliu, pasigrožėsite Tytuvėnų apylinkėmis nuo 15 m aukščio apžvalgos bokšto, užlipsite ant Bridvaišio piliakalnio.

5. Miško muziejus. Čia įrengtos ekspozijos lankytojus supažindina su šio krašto fauna, liaudies meistrų kūryba, regioninio parko reljefu.

6. Paukščių stebėjimas. Rudenį buvusiuose durpynuose ir gretimuose laukuose susirenka tūkstančiai gervių. Vakare jos skrenda į atviras vietas durpynuose. Tai pats geriausias laikas pasigrožėti šiais paukščiais.

Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centras

 Miško g. 3, Tytuvėnai, Kelmės r.

 Tel./faks. (8 427) 59 031

 El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 Internetinė svetainė www.trp.lt