Ekskursijos

DIENINĖ EKSKURSIJA

Ekskursija prasideda iš miestelio centrinės aikštės. Pro didžiuosius vartus įeiname į erdvų ir šviesų arkadinės galerijos kiemelį. Tai vienintelis Lietuvoje statinys kur šventoriaus tvoroje-arkadinėje galerijoje įrengtas procesijų koridorius su 39 Kryžiaus kelio stotimis, o kiemo viduryje Šventųjų Laiptų koplyčia. Iš šventoriaus įeisime į Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčią-tai buvusi bernardinų vienuolyno bažnyčia, ją puošia devyni barokiniai altoriai, didžiajame aktoriuje XVII a. Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslas. Už didžiojo altoriaus įeiname į šv. Jono Pauliaus II koplyčią, kur saugoma šventojo popiežiaus relikvija. Iš koplyčios laiptais pakylame į vienuolių chorą-vienuolyno maldos vietą.

Iš čia įeiname į vienuolyno antrąjį aukštą. Čia buvusiose vienuolių celėse dabar yra ekspozicija pasakojanti vienuolyno, bažnyčios ir miestelio istoriją. Nusileidę į pirmą aukštą apžiūrime koridorių  išpuoštą freskomis, uždarą  vienuolyno kiemelį. Vienuolyno pirmame aukšte apžiūrime reflektorių(vienuolyno valgomasis) ir virtuvę. Yra galimybė nusileisti ir į vienuolyno virtuvės rūsį, kur buvo laikomos maisto atsargos, galima apžiūrėti hipokaustinę krosnį tai - XVII a. šildymo sistemos dalis. Apžiūrėję vienuolyną išeiname į buvusį ūkinį kiemą čia matome tarnų namą, svirną, vienuolyno sodą, iš čia atsiveria vaizdas į bažnyčios apsidę mažiausiai pasikeitusią bažnyčios dalį-gotiką menančius arkinius presbiterijos langus, raudonų plytų akmenimis sutvirtintas sienas, ir statų bažnyčios stogą. Ekskursiją baigiame prie didžiųjų vienuolyno ūkinių vartų. 

Trukmė - ~1 val.

Kaina: gido paslauga grupei – 20 eur;

bilieto kaina (suaugusiam žmogui) – 4 eur/asm.

bilieto kaina (vaikams, senjorams, neįgaliems) – 2 eur/asm.

Ekskursija su gido paslauga užsakoma iš anksto.

 

 

NAKTINĖ EKSKURSIJA (sezonas spalio – kovo mėn.)

 „MIESTELIS IR VIENUOLYNAS. VAKARO SUTEMOS...“

Šnarant vakaro vėjui, girgždant durims, skraidant šikšnosparniams Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje organizuojama naktinė ekskursija - edukacija „Miestelis ir vienuolynas. Vakaro sutemos“. 

Trukmė - 1 val.

Kaina: bilieto kaina – 9 eur/asm.

Minimalus dalyvių skaičius -  15.

Maksimalus dalyvių skaičius – 30.

Būtina išankstinė registracija.

 

 EKSKURSIJA PO TYTUVĖNŲ MIESTĄ 

 

Tytuvėnai (Šv. Jurgio kalnelis, Dievo Motinos ikonos „Kazanskaja“ cerkvė, Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis)

Šv. Jurgio kalnelis svarbi krašto istorijos vieta. Manoma, kad čia stovėjo medinė bažnyčia, kol buvo pastatyta Tytuvėnų bernardinų mūrinė bažnyčia. Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblis yra vienas didžiausių ir įdomiausių XVII–XVIII a. Lietuvoje sakralinės architektūros kompleksų. Šiame komplekse išvysime stebuklingą Švč. Dievo Motinos su kūdikiu paveikslą, Šventųjų laiptų koplyčią, Šv. Popiežiaus Jono Pauliaus II relikviją – į specialią kapsulę įdėtą kraujo lašą.

Trukmė - 1 val.

Kaina: bilieto kaina  – 5 eur/asm.

Minimalus dalyvių skaičius -  15.

Būtina išankstinė registracija.