Ekskursijos

Ekskursijos

Maršrutas

Ekskursija prasideda iš miestelio centrinės aikštės. Pro didžiuosius vartus įeiname į erdvų ir šviesų arkadinės galerijos kiemelį. Tai vienintelis Lietuvoje statinys kur šventoriaus tvoroje-arkadinėje galerijoje įrengtas procesijų koridorius su 39 Kryžiaus kelio stotimis, o kiemo viduryje Šventųjų Laiptų koplyčia. Iš šventoriaus įeisime į Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčią-tai buvusi bernardinų vienuolyno bažnyčia, ją puošia devyni barokiniai altoriai, didžiajame aktoriuje XVII a. Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslas. Už didžiojo altoriaus įeiname į šv. Jono Pauliaus II koplyčią, kur saugoma šventojo popiežiaus relikvija. Iš koplyčios laiptais pakylame į vienuolių chorą-vienuolyno maldos vietą.

Iš čia įeiname į vienuolyno antrąjį aukštą. Čia buvusiose vienuolių celėse dabar yra ekspozicija pasakojanti vienuolyno, bažnyčios ir miestelio istoriją. Nusileidę į pirmą aukštą apžiūrime koridorių  išpuoštą freskomis, uždarą  vienuolyno kiemelį. Vienuolyno pirmame aukšte apžiūrime reflektorių(vienuolyno valgomasis) ir virtuvę. Yra galimybė nusileisti ir į vienuolyno virtuvės rūsį, kur buvo laikomos maisto atsargos, galima apžiūrėti hipokaustinę krosnį tai - XVII a. šildymo sistemos dalis. Apžiūrėję vienuolyną išeiname į buvusį ūkinį kiemą čia matome tarnų namą, svirną, vienuolyno sodą, iš čia atsiveria vaizdas į bažnyčios apsidę mažiausiai pasikeitusią bažnyčios dalį-gotiką menančius arkinius presbiterijos langus, raudonų plytų akmenimis sutvirtintas sienas, ir statų bažnyčios stogą. Ekskursiją baigiame prie didžiųjų vienuolyno ūkinių vartų. 

Maršruto trukmė 45-60 min.

Pažintinės ekskursijos po Tytuvėnų bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblį

Jums pageidaujant, pažintinės ekskursijos  gali būti  papildytos atskiromis temomis:

  • pranciškonų vienuolijos kūrimosi istorija
  • vienuolijų gyvenimo būdas,
  • piligrimystė,
  • 1863 m. sukilimas ir Tytuvėnų vienuolynas.

Gidė gali Jus pasitikti patarnautojo abitu, vienuolyne skambant  grigališkojo choralo giesmėms.

Jums pageidaujant, gidė  ansamblio istoriją pasakos, apsirengusi  XIX a. pabaigos valstietiškais rūbais.

Naktinė ekskursija

Šnarant vakaro vėjui, girgždant durims, skraidant šikšnosparniams Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje organizuojama naktinė ekskursija-edukacija „Miestelis ir vienuolynas. Vakaro sutemos“. 

Ekskursijos vyksta rugsėjo-kovo mėnesiais.

Minimalus dalyvių skaičius – 12.

Maksimalus dalyvių skaičius – 20.

Būtina išankstinė registracija.