Edukacinės programos

Mažas šulinėlis, juodas vandenėlis....

Kas nori gurkšnoja, baltais laukais nešioja? Kas?

Prieš 400 metų  Tytuvėnuose besikuriantys vienuoliai bernardinai pradėjo rūpintis ir knygų kaupimu. Buvo paplitęs posakis - ” Vienuolynas be knygų - kaip karo stovykla be ginklų”,o beraštis - kaip karys be ginklo. Kol nebuvo spausdinimo mašinų daugelį amžių knygos vienuolynuose buvo perrašinėjamos ranka.

Tradiciškai vienuolynuose būdavo rašoma kronika, sudarinėjamos metrikų, pajamų ir išlaidų  knygos, turto aprašai, saugomi laiškai. Visi šie dokumentai rašyti ranka, lotynų ar lenkų kalbomis.

Bernardinų vienuolių surinktas archyvas tebesaugomas Tytuvėnų bažnyčioje.

Apsilankę  galėsite apžiūrėti  seniausias vienuolyno registracijos knygas, vizitacijos aktus, vyskupo Motiejaus Valančiaus laiškus.
Žąsies plunksną pamirkę į rašalą, rašysite Jums labiausiai patikusią lotynišką sentenciją. Gal štai šitą:  INTER BONOS BENE.

Edukacinės programos kaina – 4 eur/asmeniui.
Minimalus dalyvių skaičius – 12.
Maksimalus dalyvių skaičius – 20.
Užsiėmimo trukmė - apie 1 val.
Edukaciniai užsiėmimai užsakomi iš anksto.

Trys Dievo dovanos ir kiti kvapai.

Nuo seno vienuolynai garsėjo gėlynais ir sodais, vynuogynais ir daržais. Čia buvo puoselėjamos vaistažolininkystės tradicijos, kūno ir sielos savigydos būdai. Vienuolynų vaistažolių sodeliuose buvo aklimatizuojami augalai parsivežti iš tolimų svečių šalių, kurie vėliau tapo įprasti ir kaimo sodžiuose.

Vienuolyno kronikoje rašoma, kad 1614 m. į naujai įsteigtą vienuolyną Tytuvėnų miestelyje kartu su pirmaisiais broliais, iš Krokuvos atvažiavo vienuolis Simonas Očko, apibūdinamas kaip stropus daržininkas. Žmogaus išmanančio sodininko darbus atsiuntimas Į besikuriančią vienuoliją, rodo, kad vaismedžių, vaiskrūmių, vaistažolių ar net gėlių auginimas, pritaikymas ir panaudojimas buvo svarbus ir vertinamas.

Edukacinės programos metu pasakosime apie vienuolynų vaistažolių sodelių augalus, bandysime iš kvapo atpažinti žoles gyduoles, minsime mįsles, bandysime išgirsti žolynų muzikos garsus. Visi edukacinės programos dalyviai pasidarys po kvapų maišelį iš žolelių, kurios Jums labiausiai patiks. Pageidaujant pavaišinsime pagal Tytuvėnų vienuolyno virėjo receptą užplikyta arbata, ragausime sūrį iškeptą žolinių pabarstų pataluose.

Edukacinės programos kaina:
5,00 eur/asmeniui, su sūriu ir arbata 7,00 eur/asmeniui.
Maksimalus dalyvių skaičius – 25
Užsiėmimo trukmė 1 valanda.

Edukaciniai užsiėmimai užsakomi iš anksto.

Su maldos vėriniu per pasaulį

Piligriminė kelionė – tai nepaprasta religinė patirtis, kasdienybės kelyje. Piligrimui, trokštančiam išgyventi bendrystę su Dievu ir pagilinti savo krikščioniškąjį gyvenimą, ypač svarbi malda, būtinos tylos ir atsitraukimo į vienumą akimirkos.

Krikščioniškus maldos karolius, vadinamąjį rožančių ar rožinį galima rasti ne tik skarotų močiučių rankinėse ir ne tik ant futbolo ir kitų žvaigždžių kaklo,  bet ir dažno piligrimo kuprinėje. Ką šnabžda karolėlius varstančio žmogaus lūpos, kur kyla mintys, kokia prasmė dešimtis kartų kartoti tuos pačius žodžius, kur šios meditatyvios maldos tradicijos ištakos?..

Edukacija „Su maldos vėriniu per pasaulį“ kviečia į kelionę, kurioje ir rasime atsakymus į šiuos ir daugelį kitų kylančių klausimų. Apžiūrėsime maldos karolius iš skirtingų pasaulio vietų ir aptarsime jų maldos būdus, peržvelgsime krikščioniškųjų maldos vėrinių istoriją. Aplankysime atkurtą Tytuvėnų vienuolio bernardino celę ir pamatysime autentišką XIXa. vienuolio rožinį. Šios edukacijos metu - nekantriausius mokysime karoliukus sujungti  į maldos vėrinį, o atkakliausius dar ir surišti pranciškonišką mazgą. Jūsų susivertas piligrimo rožinis galbūt, taps palydovu  kelionėse, o gal - mielu prisiminimu ar dovanėle iš Tytuvėnų.

Edukacinės programos kaina – 4 eur/asmeniui.
Minimalus dalyvių skaičius – 12.
Maksimalus dalyvių skaičius – 20.
Užsiėmimo trukmė 1 val.

Edukaciniai užsiėmimai užsakomi iš anksto.